aktualizováno: 11.07.2023 11:16:09

Lion's Dark

ŠTĚŇATA / PUPPIES

 

ŠTĚŇATA / PUPPIES...
 

 

 Plánujeme šťěňátka na jaro 2022, více informací o rodičích našich štěňátek najdete v sekci VRH "M".
 
 
 
V případě zájmu o štěňátko z naší chovatelské stanice nás neváhejte kontaktovat na náš email Luckachaitali@seznam.cz nebo na tel: +420 775 932 938.
Do emailu nám napište něco o své rodině a o prostředí kde naše štěňátko bude vyrůstat, popř. co s ním máte v plánu a jakou máte představu. Naši RR nejsou pro nás pouhými psy, ale jsou členi naší rodiny, kteří s námi tráví veškerý čas. Je pro nás velice důležité, aby se naše štěňátka dostali do dobrých rukou.
 
Nový majitel by měl vše pečlivě zvážit a uvědomit si, že štěňátko je velké rozhodnutí. Pejsek s námi může žít i 15 let. Naše štěňátko nepatří do boudy ani do kotce, ridgeback je společenský pes s velkou fixací na svého pána.
 
Štěňátka na cestu do nových domovů od nás dostanou výbavičku:
  • Záznamy a dokumenty o rodičích a vrhu.
  • Všechna štěňátka budou čipována (tetována), očkována a odčervena.
  • Granulky na první dny v novém domově.
  • Obojek, vodítko, hračku a deku ze které ucítí sourozence a maminku.
  • Rady a tipy jak se o RR postarat.
  • Požadujeme trvalý kontakt.

 

 

Standardní nebo nestandardní RR?

Standardní Rhodézský ridgeback je pes/fena, který odpovídá standardu RR. Takový ridgeback může být vhodný na výstavy, chov a práci a jiné aktivity.

Nestandardní jedinec je pes/fena, který exteriérově neodpovídá standardu (např: vady ridge-více korunek, krátké, žádné ridge, více bílé barvy atd...). Jedná se pouze o estetické vady, které nemají vliv na zdraví a je stejně tak ridgeback jako standardní RR. Nestandardní ridgeback je vhodný pro lidi, kteří hledají kamaráda a společníka, ale neplánují výstavy a další chov RR.

 

 

Štěňátko je rezervované až po zaplacení zálohy.

Pokud si u nás vyberete štěňátko, po telefonické nebo e-mailové domluvě a upřesnění podmínek požadujeme zálohu ve výši min. 1/3  z celkové ceny štěněte. Zaplacená záloha Vám zajistí, že štěně nebude prodáno žádnému jiném zájemci a nám, že to skutečně myslíte se štěňátkem vážně a štěně před odběrem neodřeknete. Pokud zájemce o štěně zruší rezervaci, záloha zůstává chovateli na péči o štěně a nebude zájemci vrácena. Pokud nedojde k plnění závazku z naší strany (např. odchylka od standardu, nemoc štěněte či jeho úhyn apod.), záloha je samozřejmě vratná v plné výši.

Systém záloh je prostý: chovatel vynaloží nemalé náklady na inzerci a má určitý počet zájemců. S některými z nich se dohodne o prodeji štěňátek a ostatní musí odmítnout. Je pro chovatele velmi nemilé, nedodrží-li zájemci slovo. Chovateli tak vznikají další náklady: hledá nové zájemce a než je najde, musí štěňata živit a hradit jejich veterinární péči.

Zbývající část dohodnuté ceny za štěně je doplacena při jeho odběru v předem dohodnutém termínu.
Při odběru je podepsaná kupní smlouva a jsou předány veškeré informace ohledně krmení, očkování, odčervení a vývoje Vašeho štěněte.

Samozřejmě stále platí, že rezervace ať už předběžné nebo závazné odbavujeme v pořadí, v jakém jste si o štěňátko napsali

V případě, že budou štěňátka větší (ihned) k odběru, není záloha nutná, rovnou přijedete a štěně si vyberete a zaplatíte na místě.